top of page

Poradnik - Jak ubrać się na sesję?

Bardzo często otrzymuję od Was pytanie "Pati jak mamy się ubrać?". Skłoniło mnie, żebym wymieniła najważniejsze wskazówki, rady dotyczące ubioru na sesję. Mam, nadzieję, że rozwieje Wasze wątpliwości tym postem!


1. Ubierz się wygodnie

Nikt nie będzie wspominał dobrze sesji kiedy ubierze gryzący sweter, za ciepły ciuch, czy niewygodną, sztywną koszule...Na sesji musicie po pierwsze czuć SWOBODĘ!


2. Zrezygnuj z kolorów neonowych

Uwierzcie mi, na takich zdjęciach będą widoczne tylko ubrania. Gdzie Wasza osoba? Musicie też pamiętać, że neonowy zielony może rzucać na Waszą twarz również taki odcień. Chyba nikt nie chce mieć zielonej twarzy... Unikaj takich rzeczy.


3. To jakie te kolory mają być?

Najlepiej? STONOWANE :) Nic tak nie wygląda dobrze i jest miłe dla oka jak naturalne kolory.

Zasady łączenia kolorów:

  • Nie możemy łączyć więcej niż 3 kolorów

  • Czarny i biały- do nich możesz dobrać każdy kolor

  • W architekturze wnętrz dobrze jest łączy te same kolory o różnej fakturze- tak samo można i tutaj to zastosować

  • Pastele łączymy z pastelami

  • Mocne kolory z mocnymi.

4. Tego unikaj

WZORÓW KRATEK PASKÓW DRUKÓW


Do łączenia kolorów pomoże Wam mój schemat:

6. Styl

Każdy z nas wie w czym czuje się najlepiej. Mamuśki jeśli czujecie się idealnie w jeansach ubierzcie je, jeśli kochacie się w swojej zwiewnej sukience- ubierzcie ją! Pamiętajcie tylko, żeby każde z Was nie było ubrane w innym stylu (np. boho + rockowo = ni składu, ni ładu).


7. Miejsce sesji też ma znaczenie

Na koniec- dobieramy ubranie do miejsca sesji. Nie możesz założyć zielonej sukienki w zielonym otoczeniu/białego swetra w śnieżnej oprawie itp. Zlewamy się wtedy z tłem, a raczej tego nie chcemy... (ps. chyba, że to zamierzony efekt autora zdjęcia.)

Mam nadzieje, że wskazówki będą dla Was pomocne.

bottom of page